איך לשמור על הסוללה במחשב נייד?

לדעת רוב היצרנים, שימוש במחשב נייד בתכונה של *חיסכון בחשמל ישפר משמעותית את חיי הסוללה ואת הביצועים שלה.

איך לשמור על הסוללה במחשב נייד?

ריפר לאב, מעבדה לתיקון מחשבים ניידים, מתמחה בהחלפת סוללות לכל סוגי המחשבים הניידים, לפרטים ולמידע נוסף פנו אלינו בטלפון 03-540-5555 ונשמח לעזור.

בראש ובראשונה נוודא שההגדרה "אפשרות צריכת חשמל" במחשב הנייד מוגדרת כ "חיסכון בחשמל" שמשמעותה: צריכת חשמל מאוזנת שכוללת הורדת בהירות המסך, במקרה של מקלדת מוארת גם כיבוי תאורת המקלדת (אפשר להדליק באופן יזום בעת הצורך בעזרת המקש F5 או FN+F5) ועוד.

נתחיל בהכי חשוב, מטען

אולי הטיפ הכי חשוב, הכי בסיסי והכל טריוויאלי, להשתמש במטען מקורי ורק במטען המקורי של המחשב, בנוסף, אם אין צורך לחבר את המחשב קבוע למטען ולשקע החשמל.

חימום מזיק לסוללה

המחשב הנייד שלנו מתחמם, בעצם כל מחשב מתחמם, בתוך המחשב שלנו עובר המון זרם חשמל שגורם למחשב שלנו להתחמם, כל זמן שהחימום הוא סביר ועל פי הנחיות והגדרות יצרן לא צריכה להיות השפעה על הסוללה, הסוללה מיוצרת כך שהיא תעמוד בחום סטנדרטי של המחשב, אך אם אנחנו חוסמים את פתחי האוורור (לדוגמא שמים את המחשב על המיטה) אנו גורמים למחשב להתחמם יתר על המידה, ובנוסף לנזק למחשב שיכול להיגרם ולסיכון הגדול להתלקחות, שריפה, גם הסוללה עלולה להינזק מחימום יתר.

לא עובד, לא מחובר

אם אתם מחברים רכיבים למחשב הנייד שלכם, או שיש לכם תוכנות שעובדות קבוע במחשב ואין בהם שימוש, כבו אותם. הפעולה תתרום לשמירה על חיי הסוללה ועל ביצועי הסוללה.
דוגמאות: חיבור בלוטוס, ברוב המחשבים הניידים בלוטוס יעבוד כברירת מחדל בעוד שרוב המשתמשים לא משתמשים בבלוטוס, כוח סוללה שמתבזבז סתם, כנ"ל
*בלוח הבקרה תוכלו להגיע ל"אפשרויות צריכת חשמל" ולמצוא שם את האפשרות תכונות חיסכון בחשמל.

תיאור "אפשרויות צריכת חשמל":

  • מאוזן – זה המצב המומלץ, המצב מאזן בין הביצועים (הצורך שלכם מהמחשב) וצריכת האנרגיה, לדוגמא בהירות מסך, כיבוי מסך שלא בשימוש ועוד.
  • מצב חיסכון במחשב – חוסך בחשמל על ידי הורדת ביצועים, אנחנו נרגיש בעיקר שהמסך לא מואר, כיבוי אפשרות הגהה אוטומטית, הורדת מהירות המעבד, כיבוי תהליכי רקע, תוכנות שעלולים להפסיק את השירותים שלהם כגון: עדכונים אוטומטיים.
    • לא מומלץ לעבוד קבוע עם מצב חיסכון במחשב, אך אם אתם יודעים שלא תהיו מול שקע טעינה מספר שעות ואתם מעוניינים לשמור על הסוללה מצב חיסכון במחשב בהחלט יכול להיות פתרון טוב.
  • מצב ביצועים גבוהים – בעצם הפוך לגמרי ממצב חיסכון בחשמל (ברשותכם לא נפרט) וכמובן שזולל סוללה.

טיפ למתקדמים – אם יש לכם ידע במחשב, ואתם רוצים להבין איזה תכונה/אפליקציה "מבזבזת" לכם את הסוללה אתם יכולים לפתוח את מנהל המשימות ולראות איזה תוכנות צורכות הכי הרבה זיכרון ומעבד, אלו התוכנות שהכי זוללות חשמל, האם אפשר לכבות אותם? כמעט תמיד לא, אבל שווה לבדוק.

ריפר לאב, מעבדה לתיקון מחשבים ניידים, מתמחה בהחלפת סוללות לכל סוגי המחשבים הניידים, לפרטים ולמידע נוסף פנו אלינו בטלפון 03-540-5555 ונשמח לעזור.

שרות לקוחות גדול מורכב מרגעי אמת קטנים