דיסק קשיח SSD, לביצועים טובים יותר למחשב.

היום רק דיסק קשיח SSD

דיסק קשיח SSD, לביצועים טובים יותר למחשב.

SSD או בשמו המלא באנגלית Solid-State Drive (בעברית כונן שבבי). ה-SSD עובד בצורה של flash memory כמו דיסק און קי רק בגדול יותר, ככה שהוא הרבה יותר מהיר מדיסק קשיח HDD.

מה היה לפני ה-SSD?

לפני עידן הכונן שבבי, SSD, רוב המחשבים היו מגיעים עם דיסק קשיח HDD, זהו דיסק עשוי ממתכת שמסתובב בעזרת ראשי קריאה וכתיבה (מנועים) והוא שומר את כל המידע שלנו על דיסק.

ראשי הקריאה והכתיבה הם בעצם האחראים על מהירות קריאה והכתיבה של המידע על גבי הדיסק הקשיח. ככל שיש יותר סיבובים לדקה (RPM) ככה מהירות הקריאה והכתיבה תהיה מהירה יותר. לכן הדיסק הקשיח לא יכול לעבוד במהירות "שיא" כי מבחינה מכנית הוא מוגבל במהירות של סיבובים לדקה.

אז מזה SSD?

SSD תפקידו זהה לכונן קשיח רגיל(HDD) והוא מבצע את אותה פעולה של שמירת מידע על גבי חומרה, ההבדל בינהם שהוא עובד בטכנולוגיה מתקדמת הרבה יותר, טכנולוגיית Flash memory, הפלאש הוא מעין צ`יפים של כרטיסי זיכרון ששומרים את המידע שלנו אבל מהירות קריאה וכתיבה אליו מהירה פי 50-100 מאשר כונן קשיח רגיל. הסיבה טמונה ב-2 דברים עיקריים:

1.המהירות מקסימלית של כונן קשיח HDD היא 150-200 MB/SEC לעומת מהירות של כונן SSD שמגיעה למהירות מקסימלית של 750 MB/SEC ואפילו יותר בכוננים חדשים יותר.
בגלל המבנה המכני של כונן ה-HDD (מחט ודיסק) על מנת להגיע לנתון בכתובת (פיזית) ספציפית בדיסק הקשיח עליו לעבור מסלול הרבה יותר ארוך מאשר דיסק SSD שיודע להגיע בצורה ישירה נתונים בדיסק הקשיח על ידי כתובת לוגית, ולא צריך לעבור את כל המסלול.

2.הבדל נוסף ואפילו משמעותי יותר הוא עמידות הכונן.
שוב, בגלל המבנה המכני של כונן ה-HDD (מנוע, מחט ודיסק) הוא עלול להתקלקל יחסית במהירות מנפילה, חום ועוד.
לעומתו כונן ה-SSD לא סובל מאותם סימפטומים מהסיבה שהוא בנוי בצורה של צ`יפים קטנים ששומרים את המידע שלנו .

האם הוא מתאים לכל מחשב?

התשובה היא כן! וכיום רוב המכשירים כבר מגיעים עם כונן SSD מובנה כך שאין צורך להחליף. כל המחשבים ניידים/נייחים ואפילו פלאפונים. במידה ויש לכם מחשב עם כונן HDD אל דאגה אפשר להחליף זאת ואפילו מומלץ! כדי לקבל ביצועים הרבה יותר טובים מהמחשב שלנו. כמובן שאת כל תהליך השדרוג מומלץ לעשות במעבדת מחשבים מסודרת ע"י טכנאי מוסמך.

לסיכום אם אתם רוצים מחשב מהיר יותר, עם ביצועים טובים יותר ועם כונן אמין יותר אז כדאי שתעברו לכונן SSD. אנו בריפר לאב מבצעים שדרוג דיסקים מ-HDD ל-SSD, או מ-SSD בעל נפח קטן לכונן גדול יותר, לכל סוגי המחשבים. לפרטים נוספים ושאלות ניתן לפנות אלינו בטלפון: 03-5405555 ונשמח לעמוד לרשותכם, ריפר-לאב מעבדה לתיקון מחשבים ניידים.


דיסק קשיח SSD, לביצועים טובים יותר למחשב.

שרות לקוחות גדול מורכב מרגעי אמת קטנים