האם כדאי לקנות מחשב נייד יד שניה?

קודם חשוב לומר שאנחנו לא נגד קניית מחשבים ניידים יד שנייה, אנחנו גם לא בעד.

האם כדאי לקנות מחשב נייד יד שניה?

אבל מה שבטוח שאתם אתם קונים מחשב נייד בכלל ומחשב נייד יד שנייה על אחת כמה וכמה אתם חייבים לדעת לקרוא מה אתם קונים.

אם קראתם, הבנתם, והחלטתם מכל סיבה שהיא שזה מה שאתם רוצים, אוקי, בהצלחה.

נסקור מספר דגשים שיש להתייחס אליהם ברכישת מחשב נייד בכלל וברכישת מחשב נייד יד שנייה בפרט.

 

עלות

אחד היתרונות העיקריים של קניית מחשב נייד יד שנייה הוא חיסכון בעלויות. מחשבים ניידים משומשים הם בדרך כלל זולים יותר בהשוואה לחדשים לגמרי. אם אתם בתקציב מצומצם או מחפשים פתרון זמני, מחשב נייד יד שנייה יכול לספק תמורה טובה לכסף.

אבל בכל מקרה אתם צריכים לדעת בן כמה המחשב שאתם רוכשים וכמה יעלה מחשב נייד חדש מאותה סדרה. כדי שתוכלו לקבל החלטה נבונה.

ביצועים ומפרטים

העריכו את המפרט והביצועים של המחשב הנייד המשומש שאתם שוקלים לקנות, ודאו שהוא עונה על הדרישות שלכם למשימות כגון גלישה באינטרנט, עריכת מסמכים, מולטימדיה או משחקים.

שקלו גורמים כמו מעבד (דור המעבד מעיד על גילו), זיכרון RAM, קיבולת אחסון, יכולות גרפיות ואיכות מסך כדי לקבוע אם זה מתאים לצרכים שלכם.

מדיניות אחריות והחזרה

בדקו אם המחשב הנייד יד שנייה מגיע עם אחריות או מדיניות החזרה כלשהי. חלק מהמוכרים עשויים להציע תקופת אחריות מוגבלת או חלון החזרה למקרה שיש בעיות כלשהן במחשב הנייד. או שהתחרטתם. הגנה כלשהי יכולה לספק שקט נפשי בעת רכישת מכשיר משומש.

מצב והיסטוריית שימוש

חפשו סימנים של נזק פיזי, בלאי או כל בעיה פוטנציאלית אחרת. בדקו את הקונקטורים (HDMI/USB/שקע טעינה – בדקו שהם שלמים ותקינים) שאל את המוכר לגבי תיקונים שהמחשב עבר, לגבי גיל המחשב הנייד, דפוסי השימוש וכל תיקונים או שדרוגים קודמים, אם בוצע הרחבת זיכרון למחשב נייד, או תיקון או איחוי פלסטיקה למחשב נייד.

הבנת ההיסטוריה של המחשב הנייד יכולה לתת לך מושג לגבי מהימנותו ותוחלת החיים הצפויה של, בדקו את המחשב אחרי כ-20 דק שהוא דלוק (לפחות), בדקו שהמחשב הנייד לא מתחמם.

מהימנות המוכר

רכשו ממוכר בעל מוניטין כדי למזער את הסיכון להונאות או קניית מחשב נייד גנוב. שקלו לקנות משווקים מורשים או אנשים עם ביקורות ודירוגים חיוביים.

העדפה אישית

בסופו של דבר, ההעדפה האישית ורמת הנוחות שלכם בקניית פריטים משומשים ישחקו תפקיד. אם אתם מעדיפים לקבל את הטכנולוגיה העדכנית ביותר, כיסוי אחריות ואת השקט הנפשי שמגיע עם מחשב נייד חדש, אז קנייה חדשה עשויה להיות בחירה טובה יותר עבורך.

אם אתם מוכנים להתפשר בתמורה להוזלה במחיר, לפחות תעבדו לפי ההוראות שרשמנו.

לסיכום, קניית מחשב נייד יד שנייה יכולה להיות אופציה משתלמת, אך חיוני להעריך היטב את מצב המחשב הנייד, מפרטיו, אמינות המוכר ומדיניות האחריות או ההחזרה. תוך שיקול דעת ומחקר מדוקדקים תוכלו למצוא מחשב נייד יד שנייה אמין ומתאים העונה על הצרכים והתקציב שלכם.

שרות לקוחות גדול מורכב מרגעי אמת קטנים