מחשב נייד מתחמם

המחשב שלכם מתחמם? הנה לפניכם סיבות ופתרונות איך לשמור על המחשב שלכם!

מחשב נייד מתחמם

מחשבים ניידים בנויים מרכיבים אלקטרוניים כמו מעבד, זיכרון, כרטיס גרפי ורכיבים נוספים, כאשר רכיבים אלו פועלים הם מייצרים חום, אחד האתגרים של חברות מחשבים הוא לדאוג שהחום הזה יהיה כמה שפחות/סביר במסגרת האפשרויות הקיימות.

ריפר לאב הינה מעבדה לתיקון מחשבים ניידים המתמחה בתיקון מחשבים ניידים מתחממים, אז אם המחשב הנייד שלכם מתחמם, מכל סיבה, אנחנו נדע לטפל בבעיה. לפרטים נוספים וייעוץ בנושא מחשב נייד מתחמם צרו איתנו קשר בטלפון 03-540-5555 ונשמח לייעץ לכם.

למה מחשב נייד מתחמם?

ישנם 3 סיבות עיקריות לכך שמחשב נייד מתחמם.

  1. הצטברות אבק או לכלוך - הצטברות של אבק או לכלוך על מאוורר המחשב או על פתחי האוורור יקשה על פעולת הקירור בצורה משמעותית עד כדי הפסקת הפעולה של המאווררים לגמרי או סתימת פתחי האוורור לגבי מבקרים קיצוניים.
  2. מאוורר לא תקין/חומרה לא תקינה - אם המאוורר במחשב לא עובד בצורה תקינה המחשב מתחמם.
  3. עומס יתר - במחשבים ישנים ניתן לראות מצבים שהמעבד והזיכרון של המחשב עובדים ברמות של 90% ואף יותר באופן קבוע, מה שעלול לגרום להתחממות של המחשב אם הדבר נמשך לאורך זמן רב.
  4. סביבת עבודה לא מתאימה - כאשר אתם עובדים עם המחשב הנייד שלכם ואתם נמצאים בסביבה/בחדר שהטמפרטורה בו גבוהה זה עלול להשפיע גם על המחשב הנייד שלכם.

בכל אחד מ-2 הסיבות הראשונות יש לפנות למעבדה מיידי ולא להמשיך לעבוד עם המחשב (לכבות את המחשב), המשך עבודה עם המחשב מתחמם עלול לגרום נזק נוסף לרכיבי המחשב, התחממות מחשב נייד הוא אחד הגורמים העיקריים לנזקים במחשבים ניידים.

לגבי סיבה מספר 3 - מומלץ להגיע עם המחשב למעבדה בהקדם ולשקול שדרוג המחשב או החלפה למחשב חדש במקרה והמחשב ישן מדי או לא כדאי כלכלית לשדרג אותו.

לגבי סיבה מספר 4 - דאגו להשתמש במחשב בסביבת עבודה מתאימה, לא במטבח או ליד תנור, ולא במקום שיש מקור חום ישירות על המחשב או ליד המחשב.

שאלות ותשובות

למה המחשב נייד מתחמם ונכבה? 

מחשב נייד (והאמת שגם לנייח) יש מנגנון הגנה, כאשר המחשב מגיע לטמפרטורה גבוהה מהרגיל שעלולה לסכן את רכיבי המחשב, המחשב הנייד יבצע כיבוי  יזום כדי לקרר את הרכיבים ולמנוע פגישה.

מה ניתן לעשות בשביל להתגונן מפני התחממות של המחשב הנייד?

ניתן לשמור באופן עצמאי על המחשב נייד מפני התחממות באמצעות משטח קירור או מעמד למחשב נייד שישאיר את פתחי האוורור פתוחים ולא חסומים, שמירה על סביבה נקיה תורמת גם היא, במחשבים נייחים ניתן גם לבצע ניקוי עצמי, במחשבים ניידים פחות מומלץ לבצע ניקוי עצמי.

האם ניתן לדעת שהמחשב הנייד שלי מתחמם יתר על המידה?

במידה ואתם מרגישים שהמחשב חם מהרגיל או נכבה באופן בלתי צפוי סביר להניח שהמחשב מתחמם יתר על המידה. ניתן גם להוריד תוכנות כמו everest שמציגות את החום במחשב.

בכל שאלה פנו אלינו ונשמח לעזור.

ריפר לאב מעבדה לתיקון מחשבים ניידים.

לייעוץ בנושא מחשב נייד מתחמם צרו איתנו קשר בטלפון 03-540-5555 ונשמח לייעץ לכם.

 

שרות לקוחות גדול מורכב מרגעי אמת קטנים