הרחבת זיכרון למחשב נייד

הרחבת זיכרון למחשב נייד

מעבדת "Repair Lab" מתמחה בהרחבת זיכרון למחשבים ניידים.
לפרטים נוספים ניתן להתקשר למעבדה שלנו ב-03-540-5555 ונשמח לעמוד לשירותכם.

האם אפשר להוסיף זיכרון ram למחשב נייד?

מהו זיכרון (ראם)?

הזיכרון (ram) הוא המונח שניתן לזיכרון לטווח הקצר של המחשב שלכם, כמעט כל פעולה שאתם עושים במחשב הנייד שלכם קשורה איכשהו לראם שלכם, משימוש בחלוניות שונות ועד לגלישה באינטרנט. אך הזיכרון של המחשב שלכם הוא לא אינסופי, כאשר הוא נגמר המחשב מתחיל להשתמש בדבר הבא הכי טוב - זיכרון לטווח הרחוק, אשר מאט את המחשב שלכם בצורה משמעותית!

אם פעולות העיבוד של המחשב הנייד שלכם לוקחות הרבה מאוד זמן על טעינת מסמכים ונתונים, והמחשב אף קורס לעיתים קרובות או נתקע, סביר להניח שחסר לו זיכרון.

הוספת ram

הוספת זיכרון ram למחשב נייד יאפשר לו לעשות יותר בפחות זמן, יתרון שכזה מתאים לכל סוג משתמש של מחשבים ניידים, מהמשתמש הכבד אשר זקוק ללפטופ לעבודה, אנשים אשר אוהבים להריץ משחקי מחשב, משתמש בתוכנות עריכה ויצירה, ועד למשתמש הממוצע אשר משתמש בגוגל chrome על בסיס יומי (אפליקציה אשר ידועה בכך שהיא אוכלת הרבה מאוד זיכרון).

תהליך הוספת ram למחשב חדש כולל פתיחת המחשב הנייד שלכם, הוצאת חלקים שדורשים החלפה והתקנת חלקים עדכניים וחזקים יותר.

הרחבת זיכרון למחשב נייד

הסיכונים בהגדלת זיכרון למחשב נייד

חשמל סטטי

אחד מהסיכונים הכי גדולים בהחלפת הראם הוא פריקת חשמל סטטי באחד מהלוחות או האביזרים האלקטרונים בתוך המחשב הנייד. חשמל סטטי עלול לגרום לנזק תמידי ולאיבוד מידע ולכן חשוב להיפטר מחשמל סטטי שיש לכם לפני נגיעה בחלקים הפנימיים של המחשב הנייד.

כמו כן, ישנם מקומות ספציפיים בהם נהוג לא לגעת כדי למנוע מעבר ישיר של חשמל דרך האצבעות שלכם, לכן בלי הכישורים והניסיון המתאימים לא מומלץ להחליף את זיכרון המחשב שלכם באופן עצמאי.

סוגי מודלים שונים ואחריות

כל סוג לפטופ הוא שונה, מאיך שהוא בנוי ועד מה הדרישות המיוחדות שלו, ישנם לפטופים אשר קל מאוד להחליף להם חלקים כמו זיכרון בצורה יעילה, אך ישנם סוגים אשר בנויים בצורה מסובכת, לא יעילה ואפילו מצריכים שימוש בכלים ספציפיים אשר היצרן מייבא כדי לפתוח ולהוציא מהם חלקים מבלי ליצור נזק.

ללא ניסיון מתאים, פתיחת לפטופ לצורך החלפת זיכרון עלולה לגרום נזק לפלסטיקה של המחשב הנייד, לחיבורים ואף לרכיבים.

לצורך הרחבת זיכרון למחשב נייד dell, או הרחבת זיכרון למחשב נייד asus, וכדומה, מומלץ לפנות למדריך לצרכן או למומחה להחלפת רכיבי מחשב (מעבדה לתיקון מחשבים ניידים).

בנוסף לכך, בהרבה מאוד מסמכי אחראיות ישנם סעיפים אשר מבטלים את האחריות שיש לכם על המחשב הנייד שלכם במקרה שבו נוצר קצר או נזק בעקבות פתיחת המחשב.

סוגי זכרונות ראם נפוצים למחשבים ניידים

  • Crucial SODIMM DDR4 3200Mhz (8GB / 16GB / 32GB)
  • Crucial Basic SODIMM DDR4 2666Mhz (4GB / 8GB)

טיפ:
אם ברצונך לשדרג את הזיכרון במחשב הנייד שלך, עליך לבדוק את קיבולת הזיכרון המקסימלית שהמחשב הנייד שלך יודע לעבוד איתו. לצורך כך תוכל לבצע בדיקה עצמית באתר היצרן ובעזרת דגם המחשב.

לחילופין, תוכל להיעזר במעבדה לבדיקת קיבולת הזיכרון המקסימלית שהמחשב הנייד שלך יודע לעבוד איתו.

לפרטים נוספים, בירורים או שאלות אפשר להתקשר למעבדה שלנו ב-03-540-5555 ונשמח לעמוד לשירותכם.

שרות לקוחות גדול מורכב מרגעי אמת קטנים