מעבדת מחשבים ניידים

ריפר לאב הינה מעבדה לתיקון מחשבים ניידים על ניסיון של מעל 20 שנה בתיקון מחשבים ניידים.

מעבדת מחשבים ניידים

לייעוץ ולקבל פרטים אנא התקשרו 03-5405555 ונציגנו ישמחו לסייע.

ההבדלים בין מעבדה לתיקון מחשבים ניידים לבין מעבדה לתיקון מחשבים נייחים.

הבחירה בין מעבדת מחשבים ניידים למעבדת מחשבים נייחים תלויה בראש ובראשונה בצרכים הספציפיים שלכם ובאופי שאתם צריכים.

אבל מה ההבדל בניהם? והאם טכנאי מחשבים ניידים הוא גם טכנאי מחשבים נייחים וההפך?

אז בקצרה לא. טכנאי מחשבים ניידים הוא לא טכנאי מחשבים נייחים וטכנאי מחשבים נייחים הוא לא טכנאי מחשבים ניידים.

נכון שמבחינת לוגיקה גם מחשב נייד וגם מחשב נייח עובדים באותה צורה, אבל רכיבי החומרה שונים לגמרי, הלוח, הזיכרונות, ספק הכוח, עכבר למחשב נייד הם חלקים שונים לגמרי.

מה גם שעל מנת לבצע החלפה של רכיבים במחשב נייח זוהי פעולה פשוטה מאוד שכמעט ואין סיבוכיות, כל טכנאי מתחיל יודע לפתוח את המחשב הנייח בקלות ובמהירות ולהחליף כל חלק במחשב הנייח בקלות.

לעומת זאת במחשב נייד זה שונה לגמרי, פתיחה לא נכונה ובום נשבר הפלסטיק, במיוחד שמדובר בהחלפת מסך הפלסטיק מאוד עדיין, בנוסף על מנת להחליף חלק, רכיב, במחשב הנייד לעיתים נצטרך לפרק חצי מחשב ועשרות ברגים, בעוד במחשב נייח זה לא קיים.

גם שדרוג או הוספה של חומרה, כגון הוספת דיסקים קשיחים או כרטיס מסך יהיה הרבה יותר פשוט לעומת זאת במחשבים ניידים זה יהיה יותר מורכב ולרוב אפשרויות השדרוג במחשבים ניידים הם ממש מצומצמים.

זאת הסיבה שלרוב תיקון או החלפה של רכיב במחשב נייד (העבודה) יכול לעלות פי 2 מאותה עבודה במחשב נייח.

נימה אישית:

אפשר לראות המון טכנאי מחשבים מתחילים שמספקים שירות של תיקון מחשבים נייחים, המון בעלי מקצוע (ובאמת בעלי ידע רב וידע מקצועי) בעזרת מברג בלבד יכולים לספק שירותי תיקון מחשבים נייחים בקלות, ולגבי ציוד / חומרה למחשב נייחים אפשר לקנות כמעט בכל חנות מחשבים.

יחד עם זאת, לתקן מחשבים ניידים צריך יותר ידע, ציוד יותר מקצועי, וכמעט ולא ניתן להשיג (את רוב החלקים) בחנויות המחשבים המוכרות אלא רק בחנויות ייעודיות לטכנאי מחשבים.

לסיכום: למרות שעלויות התיקון במחשב נייד לרוב יהיו יותר זולות, אנחנו רואים שרוב הלקוחות הפרטיים והעסקיים מעדיפים לעבוד היום עם מחשבים ניידים בגלל היתרונות הרבים שקיימים במחשב נייד, הן מבחינת שינוע ומקום שהמחשב תופס (פיזית).

לייעוץ ולקבל פרטים אנא התקשרו 03-5405555 ונציגנו ישמחו לסייע.

שאלות ותשובות

איך בוחרים מעבדה לתיקון מחשבים ניידים?

בשונה מתיקון מחשבים נייחים, תיקון מחשבים ניידים דורש מקצועיות, ניסיון וציוד מיוחד, בדקו את הניסיון שיש למעבדה ולא מזיק לבדוק המלצות בגוגל

תיקון מחשבים ניידים - מתי חדש ומתי לתקן?

ואוו, זאת שאלה מאוד קשה ומאוד אינדיבידואלית, באופן כללי אפשר לומר שאם המחשב לא שווה את התיקון אז לא לתקן ומומלץ לקנות חדש, כמובן יש מחשבים ישנים (בני יותר מ-5-6) בשימוש ביתי שמראש היו זולים והתיקון יקר (מעל 1000 ש"ח) כמובן שלא נתקן, ומחשבים בני שנה או שנתיים ותיקון בעלות של מאות שקלים, כמובן שנמליץ לתקן, כל מה שבאמצע צריך לשקול כל מקרה לגופו ונשמח לעזור לכם ולייעץ לכם אם מומלץ לתקן או לקנות חדש.

מה לעשות כשהמחשב הנייד נרטב ?

בכל מקרה של נוזלים שנשפכו על מחשב נייד מומלץ להגיע למעבדה לניקוי פנימי, ישנם 2 מקרים, מקרה ראשון בו נשפך כמות גדולה של נוזלים על המחשב הנייד, בד"כ רוב האנשים יגיעו למעבדה לתיקון, המחשב גם לא יעבוד… מקרה שני הוא כאשר נשפכו מעט זולים על המחשב הנייד והמחשב ממשיך לעבוד, אנשים רבים ידלגו על המעבדה ולא יגשו לניקוי, זאת טעות, כיוון שהנוזלים שנשפכו עלולים לגרום לקורוזיה ובתוך מספר חודשים המחשב ישבות, לכן מומלץ בכל מקרה שנשפך נוזלים על מחשב נייד להגיע למעבדה לניקוי הנוזלים.

שרות לקוחות גדול מורכב מרגעי אמת קטנים