הרחבת זיכרון למחשב נייד דברים צריך לדעת

הרחבת זיכרון (RAM) במחשב נייד יכולה לשפר את הביצועים של המחשב בצורה משמעותית בכך שהיא מאפשרת לו להתמודד עם יותר משימות בו זמנית.

הרחבת זיכרון למחשב נייד דברים צריך לדעת

אבל רק בתנאי שבאמת יש מחסור במשאב הזיכרון, לדוגמא מחשב משרדי עם 16GB RAM סביר להניח שהרחבה של זיכרון (על פניו, לרוב) לא תשפיע על הביצועים בצורה משמעותית, אבל הרחבה מ – 8GB ל-16GB בד"כ ישפר את הביצועים, במיוחד בוינדוס 11 וגם זאת יש לבחון את השיפור על פי השימוש.

לכן, לא כל הרחבה תשפיע באופן מידי על הביצועים רק במקרים שהשימוש במשאב הזיכרון הוא בתופסה מלאה או גבוהה באופן קבוע.

הבדיקה הבסיסית ביותר לבדיקה האם חסר זיכרון היא לפתוח את התוכנות, אפליקציות, אתרים שבד"כ פתוחים קבוע במחשב ולבדוק את המשאב זיכרון דרך "מנהל משימות". זאת לא בדיקה חד משמעית, אבל זאת בהחלט בדיקה בסיסית.

בכל מקרה אם אתם לא בטוחים שהרחבת זיכרון למחשב נייד תעזור לביצועים של המחשב אנחנו מזמינים אתכם אלינו למעבדה וביחד נבחן האם במקרה האישי שלכם הרחבת הזיכרון תשפיע על הביצועים של המחשב, ומה הכדאיות.

לפרטים נוספים פנו אלינו בטלפון 03-540-5555 ונשמח לסייע.

אז אם החלטתם שאתם מעוניינים להרחיב את הזיכרון במחשב הנייד הנה כמה דברים שאתם צריכים לדעת.

מיותר לציין שאם אתם מגיעים אלינו למעבדה אנחנו עושים את כל הבדיקות עבורכם.

תְאִימוּת:

סוג זיכרון RAM: ודאו שאתם רוכשים את הסוג הנכון של זיכרון RAM למחשב נייד. הסוגים הנפוצים כוללים DDR3, DDR4 ו -DDR5 על מנת לוודא שאתם רוכשים את הסוג הנכון מומלץ להיכנס לאתר היצרן, לדגם המחשב ולבדוק את הסוג ואת המהירות של המחשב ולהתאים זיכרון שיהיה זהה, על מנת למנוע בעיות שעלולות לצוץ בהמשך כתוצאה מאי תאימות או בעיות אחרות.

(כמובן וודאו שאתם בודקים זיכרון למחשב נייד או נייח בהתאמה, זיכרון למחשב נייד לא יתאים לנייח וההפך)

קיבולת:

עוד דבר שמאוד מאוד חשוב לבדוק לפני שהולכים להרחיב את הזיכרון חשוב להבין שהקיבולת המקסימלית של המחשב יכולה להכיל את כמות הזיכרון שאתם מעוניינים להרחיב, לדוגמא, לא כל מחשב יכול להריץ 32GB זיכרון ובוודאי שרק מחשבים מיוחדים (נכון ל-2023) יכולים להריץ 64GB זיכרון, לכן חובה לבדוק שהקיבולת אפשרית.

עוד דבר שחשוב לדעת, יש לבדוק כמה חריצי RAM יש במחשב, כיוון שאם יש 1 תצטרך להחליף את הזיכרון ולא להרחיב ולכן העלות יכולה להשתנות למרות שבד"כ מניסיון שלנו זה פחות משפיע על ההחלטה של הלקוחות.

תהליך התקנה:

תהליך ההתקנה של זיכרון RAM הוא פשוט, מדובר בפתיחה של המחשב והרכבה של הזיכרון החדש, אך מניסיון שלנו גם כאן יש צורך בידע מקדים על מנת למנוע קצרים ועל מנת למנוע שברים בפלסטיקה של המחשב, ועד כדי נזק ממשי גדול יותר, ולכן אנו ממליצים להרחיב את הזיכרון במעבדת לתיקון מחשבים ניידים, השירות הוא בד"כ זול יחסית ואין צורך ומיותר לקחת את הסיכון שכרוך העבודה לא מקצועית והנזק יכול להיות גדול.

גיבוי נתונים:

בגדול, החלפה של זיכרון RAM לא משפיעה באופן ישיר על המידע ה DATA של המחשב, ולכן רק במקרים שהמידע הוא רגיש נגבה את המידע, כמובן שאתם תחליטו לעצמכם אם אתם מעוניינים לגבות את החומר או לא, לשיקול לדעתכם, תמיד יש חשש שמשהו ישתבש, זה מחשב...

לכל שאלה אנו זמינים עבורכם בטלפון 03-540-5555 נשמע לסייע.

שרות לקוחות גדול מורכב מרגעי אמת קטנים