מחשב נייד לא נדלק נורה מהבהבת

כאשר מחשב נייד לא נדלק ונורית ההפעלה מהבהבת, יכול להיות שזה נובע מסיבות שונות, והאם כדאי לתקן תלוי בבעיה הספציפית ובגיל ומצבו של המחשב הנייד.

מחשב נייד לא נדלק נורה מהבהבת

המחשב הנייד שלכם לא נדלק והנורה מהבהבת? התקשרו אלינו לטלפון 03-540-5555, ונציגנו ישמח לעמוד לשירותכם.

להלן מספר סיבות נפוצות לבעיה של מחשב נייד לא נדלק והנורה מהבהבת:

בעיות סוללה:

אם הסוללה חלשה מאוד או פגומה, ייתכן שהמחשב הנייד לא יידלק. נסה לחבר אותו למטען והשאיר אותו לזמן מה כדי לראות אם הוא מתחיל להיטען. אם הסוללה לא תקינה חלקית או באופן מלא, ייתכן (בחלק מהדגמים) לא יהיה ניתן להפעיל את המחשב כלל.

בדיקת סוללה במחשב נייד זוהי פעולה פשוטה מאוד, לעומת זאת האם ההחלפה של הסוללה תפתור את הבעיה, את זה תוכלו לבדוק רק במעבדה.

בעיות במטען או בכבל

ייתכן שהמטען או הכבל לא תקינים. בדקו אם נורית המטען דולקת (אם יש נורית חיווי), אם יש באפשרותכם נסו להחליף מטען או כבל, בכל מקרה הבדיקה במעבדה היא פשוטה וקלה, ותוך זמן קצר יחסית תוכלו לדעת האם מדובר בבעיית מטען או כבל.

התחממות יתר

התחממות יתר עלולה לפעמים לגרום למחשבים ניידים להיסגר ולא להידלק מחדש עד שהם מתקררים. ודא שפתחי האוורור של המחשב הנייד אינם חסומים ושיש זרימת אוויר תקינה. במקרה ויש בעיית התחממות מומלץ לבדוק את המחשב במעבדה, התחממות חוזרת ונשנית של המחשב הנייד עלולה לגרום למחשב הנייד "להישרף".

לחצן הפעלה לא תקין

ייתכן שכפתור ההפעלה עצמו פגום/שבור. לרוב ניתן להחליף לחצן ההפעלה במעבדה.

בעיות תוכנה או מערכת הפעלה

במקרים מסוימים, בעיות תוכנה בדרייבר, בעיות בערכת הפעלה, או בעיות בתוכנה שמנהלת את החשמל במחשב, עלול לגרום לבעיה. במקרה כזה מומלץ להתייעץ עם טכנאי מחשבים.

ולבסוף, מאוד מקווים שזה לא הבעיה שלכם, אבל כמובן תמיד יש את החשש שמדובר בבעיית חומרה:

כמובן שהבעיה במקרים יותר קשים יכולה להיות מרכיבי החומרה של המחשב, כמעט ולא ניתן להצביע על רכיב ספציפי, הבעיה יכולה להיות מהלוח אם, זיכרון RAM או רכיבים פנימיים אחרים שאינם תקינים. במקרים כאלה, מומלץ להתקשר למעבדת מחשבים ולקבל שירות מקצועי.

בעיות נוספות שיכולות להיות, הגדרות BIOS לא תקינות, כרטיס מסך חיצוני לא תקין עלול לגרום לקצר ועוד.

האם כדאי לתקן את המחשב הנייד במקרה של מחשב נייד לא נדלק.

כמעט כמו כל תיקון (למעט תיקוני תוכנה שבד"כ יוצאי דופן) צריך לקחת את גיל המחשב ואת עלות התיקון ולחשב כדאיות, אם המחשב הנייד שלכם בן 4 שנים ומעלה ועלות התיקון משמעותית, ייתכן שלא יהיה משתלם לתקן אותו, במקרים כאלה, תשקלו לרכוש מחשב חדש.

כדי לקבוע אם כדאי לתקן, כדאי לקחת בחשבון את הגיל, השווי של המחשב הנייד ועלות התיקונים. אם המחשב הנייד חדש יחסית (עד 3 שנים) והבעיה קטנה, תיקון עשוי להיות בחירה טובה.

עם זאת, עבור מחשבים ניידים ישנים יותר עם בעיות משמעותיות, ייתכן שיהיה פרקטי יותר לרכוש מחשב חדש, שכן למחשבים ניידים ישנים יתכן ותתקלו בבעיות נוספות בעוד זמן יחסית קצר.

בכל מקרה גם לאבחון התקלה וגם לבדיקת כדאיות התיקון, אנחנו מזמינים אתכם להתקשר אלינו בטלפון 03-5405555 ונשמח לייעץ, בהצלחה.

שרות לקוחות גדול מורכב מרגעי אמת קטנים