מחשב נייד מרעיש

גם המחשב הנייד שלכם מרעיש? הכנו עבורכם כמה סיבות נפוצות וטיפים לביצוע.

מחשב נייד מרעיש

ריפר לאב הינה מעבדה לתיקון מחשבים ניידים, אנו מתמחים בתיקון רעשים במחשבים ניידים, לא משנה מה הסיבה שהמחשב הנייד שלכם מרעיש אנחנו נדע לתקן אותו (כל זמן שזה כדאי כמובן), לפרטים נוספים וייעוץ בנושא מחשב נייד מרעיש צרו איתנו קשר בטלפון 03-5405555 נשמח לשמוע מכם.

חשוב, אם המחשב הנייד שלכם מרעיש לא כדאי שתתעלמו מזה.

יש מספר סיבות למחשב נייד מרעיש, 2 הסיבות העיקריות הן:

שומעים צפצוף מהמחשב? לא בטוח שזה בדיוק נכנס להגדרה של מחשב נייד מרעיש, אבל מדובר על תופעה שיש צפצופים בביוס של המחשב. במחשב נייד (וגם לנייח) יש מנגנוני הגנה, כאשר הביוס מזהה תקלה הוא עלול לצפצף, צפצוף זה נועד להודיע לנו שיש בעיה במחשב לרוב בעיית חומרה, קיימים מספר סוגי צפצופים (צפצוף בודד, ברצף, צפצוף שבור בקצבים שונים, וכו), כל צפצוף מעיד על תקלה אחרת, במקרים יותר חמורים הביוס עלול לכבות את המחשב לגמרי, בכל מקרה של צפצוף מומלץ לגשת ישירות למעבדה, המשך עבודה על מחשב עלול לגרום לנזק לחלקים נוספים.

מחשב נייד מרעיש - שומעים רעש מאוורר מהמחשב? יכול להיות שהמאוורר המחשב לא עובד כראוי עקב תקלה או לכלוך, תפקידו של המאוורר הוא לקרר את רכיבי המחשב, במידה והמאוורר לא נקי ולא עובד כראוי הרכיבים במחשב עלולים להתחמם.

laptop fan

במחשב נייח ניקוי המאווררים היא פעולה פשוטה מאוד (לרוב, גם זה לא תמיד), אך במחשבים ניידים מדובר בתהליך קצת יותר מורכב, כי יש צורך להסיר את הפלסטיקה, תהליך שעבורו יש צורך בידע ומיומנות מסויימת (ואולי כדאי גם כלים ייעודים), ולעיתים יש צורך ממש בשיפוץ מערכת הקירור.

גם במקרה הזה מומלץ לגשת במיידי למעבדה, או להתייעץ עם איש מקצוע על מנת למנוע נזק גדול יותר למחשב.

לפרטים נוספים וייעוץ בנושא מחשב נייד מרעיש צרו איתנו קשר בטלפון 03-5405555 נשמח לשמוע מכם.

שאלות ותשובות

המחשב נייד מתחמם מה לעשות?

כאשר המחשב נייד מרעיש או מתחמם אל תחכו, ואל תעבדו עם המחשב, כבו את המחשב וגשו למעבדה כמה שיותר מהר ככל שתחכו יותר כך אתם עלולים לפגוע ברכיבים נוספים.

האם כדאי לנקות או להחליף את המאוורר במחשב?

מאוורר המחשב הוא רכיב חשוב מאוד, אף על פי שהוא רכיב פשוט מאוד, במחשבים נייחים קל, פשוט ומומלץ לנקות את המאוורר, במחשבים ניידים מומלץ לבצע את הפעולה במעבדה על מנת לא לדחוף את הלכלוך/האבק פנימה למחשב. 

כמה זמן לוקח החלפת מאוורר למחשב נייד/נייח?

ניקוי / שיפוץ מערכת קירור לוקח עד 3 שעות עבודה, אם יש צורך להחליף את המאוורר התיקון לקוח יום עסקים (ט.ל.ח).

האם החלפת מאוורר הוא תהליך מסובך ויכול להוות נזק לחלקים אחרים בעת החלפתו?

המלצה שלנו, החלפת מאוורר הן במחשב נייד והן במחשב נייח יש לבצע במעבדה, יחד עם זאת, אם יש מישהו כשרוני, בעל ידע בתחום, אין מניעה לעשות את הפעולה לבד, אך זכרו כי שבשל חוסר ידע וניסיון לחסוך כמה שקלים אתם יכולים לעשות נזק גדול יותר. 

במרבית המקרים שמחשב נייד מרעיש זה כתוצאה ממאוורר מלא באבק ויש צורך בניקוי/החלפה של המאוורר או של מערכת הקירור כולה, אל תזלזלו במערכת הקירור, בעיה במערכת הקירור יכולה להוביל לנזק לרכיבים רבים במחשב באופן עקיף ובאופן ישיר לגרום למחשב לעבוד בצורה איטית יותר.

 לפרטים נוספים וייעוץ בנושא מחשב נייד מרעיש צרו איתנו קשר בטלפון  03-5405555 נשמח לשמוע מכם.

שרות לקוחות גדול מורכב מרגעי אמת קטנים